Odkryj sekrety Book of Ra Deluxe

Book of RaBloghttps://book-of-ra.pl/blog/current-urlOdkryj sekrety Book of Ra Deluxe
Odkryj sekrety Book of Ra Deluxe

Book of Ra Deluxe to nowsza i ulepszona wersja tego klasycznego już automatu od Novomatic. Deweloper i tym razem postarał się o dodatkowe emocje dla graczy, ukrywając w slocie kilka ciekawych funkcji, których aktywacja pozwala na osiągnięcie znacznie wyższej wygranej.

Sekrety Book of Ra

Jeżeli chodzi o swoją podstawową specyfikację, Book of Ra prezentuje się raczej standardowo. Znajdziemy więc tutaj:

  • 5 bębnów,
  • 3 rzędy,
  • 10 linii wygrywających, przy czym gracz może modyfikować ich liczbę w trakcie rozgrywki,
  • wskaźnik RTP na wysokim poziomie 96%.

Można śmiało powiedzieć, że pomimo prostoty tego slotu, już jego bazowa specyfikacja daje szanse na spore wygrane. Prawdziwa rozgrywka oraz możliwość naprawdę znacznego pomnożenia wygranej pojawiają się jednak w momencie, kiedy zaczynamy odkrywać ukryte funkcje w Book of Ra.

Runda bonusowa

Zdecydowanie najciekawszym sekretem w Book of Ra jest możliwość wejścia do rundy bonusowej. Kiedy wylosujemy przynajmniej 3 symbole Księgi Ra, otrzymujemy 10 darmowych spinów, zaś gra automatycznie przenosi nas właśnie do rundy bonusowej. Warto dodać, że symbole Scatter (czyli właśnie symbole Księgi Ra) nie muszą być ułożone w żadnej konkretnej konfiguracji: po prostu muszą znaleźć się na planszy 3 razy po jednym zakręceniu. Właśnie wtedy następuje aktywacja rundy bonusowej.

Zanim jednak dojdzie do uruchomienia rozgrywki, slot wylosuje nam specjalny Symbol Rozszerzenia. To właśnie on będzie zapewniał nam największe wygrane w każdym z 10 bonusowych zakręceń. 

Tutaj ważna uwaga: nie wszystkie potencjalne Symbole Rozszerzenia mają tę samą wartość w trakcie rundy bonusowej. Niektóre z nich będą więc nie tylko bardziej zyskowne, ale będą zapewniać również wypłatę nawet przy 2 trafieniach. Inne z kolei będą płacić dopiero przy wylosowaniu symbolu 3 razy, zaś wygrane będą mniejsze.

Jak wygląda sama runda bonusowa? Jest to 10 darmowych zakręceń. Jeżeli w trakcie któregoś zakładu wylosujemy wymaganą liczbę naszego Symbolu Rozszerzenia, wygrywamy. Co ważne, w przypadku wygranej gra daje opcje wejścia w funkcję Gamble, która pozwala dodatkowo pomnożyć wartość zwycięskiego zakładu, ale też oznacza ryzyko utraty wygranej. 

Kolejną ważną kwestię stanowi możliwość wejścia w funkcję Gamble jeszcze przed rozpoczęciem rundy bonusowej. Automat daje nam mianowicie możliwość pomnożenia wygranej wynikającej już z samego wylosowania co najmniej 3 symboli Scatter.

Funkcja Gamble

W porównaniu do klasycznej wersji funkcja zakładu w Book of Ra Deluxe została nieco zmieniona. Wcześniej naszym zadaniem było po prostu odgadnięcie koloru zakrytej karty. W Book of Ra Deluxe karta nieustannie wiruje, co oznacza, że odgadując jej kolor, musimy liczyć nie tylko na łut szczęścia, ale także na nasz refleks.

Funkcja zakładu może zostać aktywowana zarówno w standardowej rozgrywce, jak i w trakcie rundy bonusowej. Po prostu przy każdej wygranej możemy zdecydować, czy chcemy podjąć próbę w celu pomnożenia wartości zwycięskiego zakładu, czy też wolimy zadowolić się tym, co już wygraliśmy.

Czy korzystanie z funkcji Gamble w ogóle ma sens? 

Ciekawą strategią jest skorzystanie z Zakładu w trakcie rundy bonusowej, jeśli wcześniej udało się nam już wygrać w jednym lub dwóch darmowych zakręceniach. W tej sytuacji runda bonusowa najpewniej zdążyła już zapewnić nam przyzwoitą wygraną. Decydując się na wejście w Zakład, dajemy sobie więc szansę na dodatkowe powiększenie wartości całościowej wygranej w trakcie rundy bonusowej. Jednocześnie jednak dzięki poprzednim wygranym ryzyko nie jest tak duże.

Podsumowanie

Jak więc widać, Book of Ra Deluxe skrywa całkiem ciekawe sekrety. Co najważniejsze, to właśnie opcje dodatkowe stanowią bez wątpienia najlepszą szansę na zdobycie naprawdę wysokich wygranych w tym automacie.